Blogok

Blogok

A blog kifejezés számomra mindig is az “online projekt” kifejezés szinonímája volt. Már akkor is tematikus blogokkal foglalkoztam, mikor a legtöbb ember e kifejezés alatt automatikusan valamiféle privát magánéleti fecsegést értett. (Lásd még a közösségi médiahasználat hasonló problémáit és ebből fakadó félreértéseit, azaz, hogy nem ugyanaz, ha valakinek vannak tematikus projektjei, amelyhez értelemszerűen, a hitelesség érdekében az arcát is adja, mint az a jelenség, mikor valakinek csak a magánjellegű magamutogatásban merül ki az online tevékenysége.)

A blog számomra tehát egyántalán nem egyfajta folyamatosan írt online napló, amely valamiféle egységes narratívát ad ki az én, mint (privát) egyén mindennapjairól, hanem tematikus projektek kis csomagjai, melyek közül hol egyikkel, hol másikkal foglalkozom alaposabban. Hiszen a kreativitásom egyik alapvető működtető rugója az egyfajta flippergolyóként történő szeszélyes és örökmozgó ide-odapattogás a számomra fontos témakörök és jelenségek között.

 Egy olvasó naplója 

Irodalom és történelem. Könyvek. Elsősorban. De nem ritkán történelmi vonatkozású filmek és sorozatok is. 2014-ben kezdtem, mostani webcímén 2018 decembere óta érhető el.

Egy kicsit ebből is, egy kicsit abból is jelleggel működik, de ez az a weboldal, ahol többek között a magyar nyelvű irodalmi tanulmányaimat is közzéteszem. 

Outlander-kuckó

Az Egy olvasó naplója blog Nézőnapló rovatából nőtte ki magát, Diana Gabaldon Outlander című könysorozatához és a belőle készült sorozathoz fűződő projekt. Mivel a történetbe illesztett időutazás motívuma egy önreflexív metafikciós szintet is létrehoz, amely izgalmas szempontból közelíti meg a történelem mibenlétével kapcsolatos kultúraelméleti kérdéseket, ezért a múlt fikciós reprezentációjával (értsd a történelmi regénnyel ,filmmel sorozattal, szindarabbal, stb) foglalkozó irodalmárként értelemszerűen kiemelten érdekel. Ráadásul 18. században játszódik,  és olyan brit és amerikai történelmi eseményeket dolgoz fel, amelyek színdarab- és forgatókönyvíróként is foglalkoztatnak.

TOURázzunk együtt

Jelenleg a legrégebb óta működő és elérhető Pethő Anita blog. Az első változat a nevében viseli az alapítás évét: 2009. Szintén 2018 decemberében költözött a mostani címére. Alapvetően a nemzetközi professzionális országúti versenyek világáról szól. Sok változáson ment át, és egyre kevésbê az aktuális vesenyeken, mintsem a jelenség kulturtörténeti és -elméleti vetületein van a hangsúly. Ahogyan a blog alcíme is mondja: kerékpársport bölcsész szemmel.

PelotonTales

A TOURázzunk együtt angol nyelvű változata. Struktúrájában annyiban tér(het) el a magyartól, amennyiben a nemzetközi közönség is másféle, mint. magyar.